Na podporu kroužků Citkusového a Terének jsme získali díky grantu z nadace Pepco  a NROS dotaci téměř 50 000 Kč.

Od září 2022 probíhal kroužek Terénky pod vedením lektora Mgr. Ivana Vrby – jednou týdně, celkem 10 lekcí po 1,5 h. Nahlášeno na kroužek bylo celkem 10 dětí. Díky pořízení nafukovací přenosné žíněnky bylo umožněno trénovat i bezpečné pády z kola. K větší bezpečnosti dětí při jízdě v terénu byly zakoupeny i chrániče kolen a loktů. Nejednou dětem zajistily méně odřenin.

Cirkusový kroužek pod vedením lektora Vítězslava Homolky a někdy i Tibora Sedlického probíhal od září 2022 do ledna 2023 pro velký zájem jednou týdně na sále Horního Mlýna. Nahlásilo se na něj celkem 15 dětí a bylo pro něj zakoupeno odpovídající vybavení v dostatečném počtu tak, aby jednu aktivitu pod dozorem lektora mohly dělat najednou všechny děti. Což se splnilo. Zakoupili jsme i stojan na závěsnou akrobacii, který stojí v zahradě Horního Mlýna a v době kroužku na něj lektor zavěsí šálu, pod ni dá žíněnku, která je sdílená s kroužkem Terénky, a v případě hezkého počasí děti trénují i vzdušnou akrobacii.

Aktivita byla nabídnuta také organizacím na Chotěbořsku pracujícím s lidmi s mentálním postižením. Benediktus této nabídky využil a Víťa Homolka pro ně v lednu 2023 připravil jedno „cirkusové odpoledne“.

Oba kroužky budou pokračovat i nadále v druhém pololetí škol.roku, v létě 2023 nabízíme také příměstský tábor Cyklotoulky. A díky skvělému vybavení můžeme tyto kroužky nabízet i v dalších letech.