Registrace byla ukončena

Svobodné děti – benefiční promítání a beseda

od
135 Tuto událost si zobrazilo 135 lidí.
Přijďte na benefiční promítání dokumentu Svobodné děti s besedou a nechte se inspirovat zkušenostmi rodin a škol na cestě za trochu jiným přístupem k dětem v oblasti vzdělávání i životě.
DOKUMENTÁRNÍ FILM SVOBODNÉ DĚTI
Jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním u nás zkušenosti?
Na tyto a mnoho další otázek odpovídá unikátní dokumentární film Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí.
Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl. Tento přístup si získává čím dál tím větší počet stoupenců jak u nás, tak i ve světě.
Režie Jan Minařík
Délka 119 minut
Ukázka 👉 vimeo.com/737632230
BESEDA K FILMU
Po promítání se můžete těšit na besedu, které se zúčastní někteří ze zakládajících členů Svobodné školy Chotěboř a z rodičů žáků školy. Zeptat se budete moci na témata v souvislosti s filmem, svobodným vzděláváním, respektujícím rodičovstvím a osobními zkušenostmi besedujících s těmito tématy.
Délka besedy je 60 min.
VSTUPENKY – 200 Kč
Výtěžek z promítání poputuje na podporu šíření filmu.
KDY A KDE
30. 10. 2022 od 17:00 do 20:15
Zastávka194,
nám. TGM 194, Chotěboř
Možnost občerstvení v Café Kohout.
ORGANIZÁTOR A KONTAKT
Centrum Šalamounek / Chotěboř
Dotazy a připomínky k akci pište na info.salamounek@email.cz nebo do diskuze události

 

 

Datum a čas

30-10-2022 @ 17:00 pro
30-10-2022 @ 20:30

Sdílet s přáteli