Tato slavnost je upravená pro děti. V přípravách na slavnost se vyrábějí zvířecí a pohádkové masky, pečou se tradiční koblihy. Slavnostní průvod masek je pak završen oslavou a různými hrami a tancem. Slavíme tak poslední den hojnosti, po které následuje doba půstu.

Průvod je mezigenerační, začínáme od DPS SeneCura v Chotěboři. Na začátku zatančíme a zazpíváme několik masopustních veselých písní, poté se spolu s hudebním doprovodem přesuneme průvodem na náměstí. Zde opět kolem kašny tančíme a křepčíme, koblihy vyměňujeme. Na závěr se přesuneme do areálu kolem kostela, kde ve spolupráci s Benedictem hodujeme, zpíváme, tančíme, shlédneme veselé masopustní představení, hrajeme různé hry, které připraví rodiče.

Na akci je vstup umožněn všem v tradičních, pohádkových či zvířecích maskách (i bez nich) a je dobré přinést nějakou domácí koblihu či jitrničku nebo jinou dobrotu na společný stůl.

Kdo by rád pomohl v hudební skupině doprovázející průvod, zkouška se koná vždy před průvodem – letos 12.2.2023 od 17 h ve žlutém domečku (Buttulova 193).